CZSK-LIC-page-header.jpg

Love it clean

Love it clean je náš závazek k tomu, dělat čistejší místo nejen z domovů, ale také z naší planety.

Řešení průmyslového a spotřebitelského odpadu je jednou z nejdůležitějších environmentálních otázek. Naše oceány, zemědělství a celková kvalita života nakonec závisí na tom, jak podniky a spotřebitelé řeší dopady člověka na Zemi. Znečištění životního prostředí je globální problém, který vyžaduje aktivitu. Jako výrobce světoznámých značek pro úklid máme odpovědnost za zachování naší planety pro budoucí generace.

Budeme i nadále dělat ze Země čistší místo snižováním naší ekologické stopy. Po celou dobu životního cyklu našich produktů - od získávání surovin až po likvidaci - považujeme environmentální kritéria za klíčová měřítka pro náš budoucí úspěch společnosti - a vždy se snažíme zlepšovat vynikající výkon produktu.

Zaměřujeme se na tři hlavní oblasti, v nichž věříme, že můžeme udělat největší změnu - vytvářením produktů, které dlouho vydrží, tím, že materiálům dáme druhý život a recyklací odpadu.

LIC-KarinOverbeck.jpg

"Snaha o dosažení a zajištění udržitelné ekonomiky není náhoda, ale výsledek kroků a opatření, která podnikáme - jako společnosti a spotřebitelé. Můžeme být hrdí na naše dosavadní úspěchy. Naše trvanlivé výrobky pomáhají redukovat odpad a šetřit planetu a zároveň poskytují vynikající výkon produktu. V posledních letech jsme neustále zvyšovali používání recyklovaných plastů v našich výrobcích z pevných plastů z 15 na více než 40 procent. Téměř všechny naše plastové obaly jsou recyklovatelné. Máme však odpovědnost neustále se zlepšovat a dělat změny tam, kde to dokážeme. Proto jsme založili naši firemní iniciativu Love It Clean, která ztělesňuje naši hlavní víru, že máme zodpovědnost za budoucí generace. V nadcházejících letech se jsme odhodlaní dosáhnout v tomto směru ambiciózních cílů a jsme signatářem nového globálního závazku Ellen MacArthur Foundation New Plastics Economy Global Commitment. Protože věříme, že v udržitelnosti platí, že méně je více, chceme pokračovat ve snižování množství odpadu, v podpoře využití udržitelných obalů a zaměřit se na to, co umíme nejlépe: Vytváření vysoce kvalitních produktů, které vydrží."

KARIN OVERBECK
CEO společnosti Freudenberg Home and Cleaning Solutions GmbH (FHCS)"

DÁVÁME MATERIÁLŮM DRUHÝ ŽIVOT

INT-LIC-heart-shape-no-box.jpg

Recyklace a recyklovatelnost jsou klíčové faktory pro udržení co největšího množství surovin v oběhové ekonomice. Použitím recyklovaného plastu šetříme cennou surovinu před sešrotováním, která by jinak už nebyla nikdy použitá, a zvyšujeme množství recyklovaného materiálu v našich výrobcích. Dnes je více než 40% pevných plastových dílů, které jsou použity v našich produktech na úklid, vyrobeno z recyklovaného materiálu. A nadále pracujeme na nových technologiích a metodách, abychom více plastům poskytli druhý život v podobě vysoce kvalitního produktu Vileda. Použití recyklovaného materiálu šetří odpad. Ale co produkty v budoucnosti? Aby plast znovu vstoupil do oběhového hospodářství poté, co byl použit, je třeba jej separovat, rozložit a recyklovat. Čím je plast čistší, tím lepší je pro proces recyklace. Proto naše plastové obaly vyrábíme ze 100% recyklovatelných obalů z polypropylenu / polyethylenu.

Pro lepenkové obaly používáme materiál až ze 100% recyklovaného obalového odpadu.

INT-LIC-page-banner-recycled-PET.jpg

RECYKLOVANÉ PET LAHVE VE SMETÁCÍCH: Od roku 2005 jsou štětiny v našich smetácích vyrobeny z recyklovaného polyesteru získaného z použitých plastových lahví. Snižujeme obsah nových surovin a zajišťujeme, aby štětiny byly k hlavici smetáku připevněny pevněji ve srovnání s tradičními štětinami.

CZ--INT_LIC_page-banner_UMT_TURBO.jpg

Snižujeme odpad a podíl nebezpečných látek

Snižujeme odpad již od začátku. Co to znamená? S každou novou inovací hledáme způsoby jak snížit množství odpadu a omezit nebezpečné látky.

Naše houbové hadříky Vileda jsou 100% kompostovatelné a biologicky rozložitelné za 8 týdnů - jsou pratelné a opakovaně použitelné. Naše výrobky jsou vyráběny z celulózy z dřevní buničiny.

Snížené množství materiálu prostřednictvím redesignu a inovací | Ušetřeno 5 000 t CO².


Jako společnost jsme se již v 80. letech rozhodli vyhnout se použití škodlivého PVC ve všech našich výrobcích.

Neustále se snažíme minimalizovat množství obalového materiálu, který používáme. Vyvinuli jsme holistický přístup, který zohledňuje potřebu a účelnost balení a dopad na životní prostředí v celém dodavatelském řetězci. Bereme v úvahu nové inovativní obalové materiály, které pomáhají snižovat dopad na životní prostředí.

STANDARD 100 od ÖKO-TEX® je jedním z nejznámějších certifikátů na světě pro textilní látky testované na škodlivé materiály. Limity stanovené pro STANDARD 100 často překračují národní a mezinárodní požadavky. Mnoho našich textilních podlahových úklidových mopů a hadříků je certifikováno podle ÖKO-TEX® STANDARD 100. To potvrzuje, že naše výrobky byly testovány na škodlivé látky a jsou z hlediska lidské ekologie bezpečné.
Používáme jedinečnou technologii ke snížení obsahu nezpracovaných materiálů v našich smetácích. Díky tomu jsou hlavice smetáků lehčí a umožňují nám šetřit plast. Řada našich výrobků má také certifikát Plastica Seconda Vita.VYTVÁŘÍME PRODUKTY, KTERÉ JSOU TRVANLIVÉ

Čím déle používáte naše trvanlivé výrobky, tím lépe pro životní prostředí. Je to proto, že při každém opětovném použití je v odpadním systému o jeden produkt méně. Podporujeme nejen zákazníky, aby si výrobky Vileda ponechali a znovu použili, ale navrhujeme je tak, aby vydržely.

Naše pratelné výrobky s dlouhou životností udržují váš domov a vaše svědomí čisté.
 

Naše trvanlivé výrobky pomáhají snižovat množství jednorázového odpadu. Většina našich produktů z mikrovláken vydrží déle než dva roky, i když je pravidelne perete v pračce.
Naše vysoce kvalitní mycí návleky s účinným mikrovláknem snižují použití chemických látek, které jsou potřebné pro důkladný ůklid a dokonce odstraňují 99% bakterií - pouze vodou.

CZ--INT_LIC_page-banner_recycled-products.jpg

Cokoliv uklízíte s Viledou,
věříme, že čistotu milujete

a brand of FREUDENBERG