Nejlepší mop na laminátové podlahy: Udržujte vaše podlahy jako nové

  

Anwendungsbild Sprühen Flecke. 2.jpg

Laminátové podlahy si od roku 1977 získaly velkou oblibu díky svému realistickému vzhledu, skvělé ceně a snadné instalaci.  Ať už laminátovou podlahu již máte, nebo uvažujete o tom, že stávající podlahu vyměníte za repliku dřeva, laminátová podlaha má nesporně mnoho výhod.

Laminátové podlahy mohou být krásným doplňkem vašeho domova, ale při jejich čištění musíte být opatrní. Základem je vhodný čisticí prostředek a kvalitní mop.

Použití nesprávného postupu může zanechat šmouhy, způsobit poškození a vaše podlaha nebude tak lesklá. V tomto průvodci prozkoumáme, jak se starat o laminátové podlahy a pomůžeme vám najít ten nejlepší mop.

Jak na laminátovou podlahu

Přestože laminátové podlahy vypadají jako tvrdé dřevo, nelze je přelakovat, proto se vyplatí věnovat čas a úsilí tomu, abyste je udržovali čisté, zbavené volných nečistot a vlhkosti.

Rozhodně po laminátu neběhejte ve venkovní obuvi a chraňte ho před poškrábáním. Pod nohy židlí a rohy těžkého nábytku nalepte plstěné podložky a domácím mazlíčkům pravidelně stříhejte drápky.

Zabraňte nadměrné vlhkosti v místnosti a nečistěte podlahu příliš mokrým hadrem ani agresivními čistícími prostředky. Pokud něco rozlijete, ihned to vytřete.  Přílišná vlhkost a stojící voda může laminát silně poškodit.

Také oblíbená pára je u laminátu zapovězena. Napařování laminátové podlahy se proto raději úplně vyhněte a používejte jenom vlhké vytírání

Vytírat či nevytírat laminátovou podlahu

Než se budeme zabývat nejlepšími možnostmi čištění, věnujme se otázce, zda byste měli laminátovou podlahu vůbec vytírat. Odpověď zní ano, ale opatrně.

Laminátové podlahy nejsou tak odolné jako jiné typy podlah a nadměrná vlhkost může proniknout do švů a způsobit bobtnání a rozlepení. Proto je výběr správného mopu a používání správných technik zásadní.

Jaký mop a způsob čištění zvolit?

Následující typy mopů jsou vynikající volbou pro laminátové podlahy, ať už potřebujete jenom rychle uklidit, nebo se rozhodnete pro intenzivnější práce. 

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, vyberte si mop z mikrovlákna s otočnou hlavou, abyste se dostali do úzkých rohů a pod nábytek.

Všchny mopy jsou šetrné k povrchu a účinně odstraňují prach, špínu a zvířecí chlupy, aniž by podlahu poškrábaly nebo zanechaly šmouhy.

Mop s automatickým ždímáním

Vileda Spin & Clean plochý kulatý mop je standardní volbou pro čištění podlah. Automatické ždímání zabudované do kbelíku vám zaručí snadnou péči o podlahu. 

Různé rychlosti pohybu rukojeti mopu určují, zda bude návlek mokrý, očištěný od nečistot nebo vyždímaný. Mycí návlek můžete jednoduše přímo v kbelíku bez nutnosti sundání omývat vodou, čistit od nečistot zachycených na návleku, nebo důkladně vyždímat. 

Vždy tak máte nakonec připravený čistý a vhodně vyždímaný mop.

Mop s turbo ždímacím systémem

Vileda TURBO je další skvělý pomocník při péči o domácnost. Díky silnému ždímacímu systému, který pohodlně ovládáte nohou, můžete regulovat vlhkost mopu a vyždímat ho tak na maximum. Bezpečně ho můžete používat i pro vytírání laminátové podlahy.

Rotační třásňový mop odstraní více než 99 % bakterií a virů jen za pomoci vody a nepotřebujete tak žádné čisticí prostředky ani silné chemikálie.dnoduše opláchněte hlavici mopu v kbelíku plném vody. Následně ji vyždímejte ve ždímacím koši. Vlhkost rotačního mopu ovládejte sešlápnutím pedálu.

Vileda mop s rozprašovačem

Náš mop s rozprašovačem 1.2 Spray Max má 3 jednoduché kroky pro snadný úklid  a využijete ho ve všech místnostech bez ohledu na typu podlahy. 

Můžete ho používat za sucha místo koštěte pro zametání drobků, nebo za mokra pro intenzivnější čištění. Navíc nepotřebujete sebou nosit kbelík s vodou. Vodou naplníte přímo mop 1.2 Spray Max.

Ploché čisticí polštářky z mikrovlákna lze prát v pračce a opakovaně používat, co je finančně efektivní a zároveň ekologické. 

Jak pracovat s mopem 1.2 Spray Max

  1. Začněte tím, že použijete 1.2 Spray Max plochý mop za sucha, nebo podlahu nejdřív zameťte či vysajte, abyste odstranili větší částice.
  2. Naplňte nádržku mopu vodou a podlahu vytírejte opatrne.
  3. Mírně navlhčete podložku mopu rozprašovačem, abyste zajistili vyčištění všech přilepených zbytků.
  4. Nezapomeňte vždy vytírat ve směru podlahových prken, abyste zabránili vzniku šmouh.
  5. Do vody můžete přidat 100 ml octa pro vyšší desinfeksi a lesk.
  6. Podlahu nechte volně uschnout nebo ještě vytřete do sucha.

Proč je mikrovlákno tak účinné?

Mikrovláknové hlavy mopů Vileda jsou složeny z milionů drobných syntetických vláken. Při použití s vodou všechna tato drobná vlákna uvolňují a fyzicky zachycují nečistoty a bakterie. Více než 99 % bakterií se odstraní jen pomocí vody a bez použití agresivních čistících chemikálií. 

Vileda pro snadný úklid

Při hledání nejlepšího mopu na laminátové podlahy nezapomeňte, že šetrná péče a správné nástroje jsou klíčem k zachování jejich krásy.

Prohlédněte si celou naši nabídku produktů Vileda, kde najdete řadu špičkových výrobků navržených tak, aby byl váš úklid efektivnější a příjemnější. Vaše laminátové podlahy se vám odvděčí zářivým leskem!

a brand of FREUDENBERG