Výběr nejlepšího parního čističe koberců

  

Steam mop dog2.jpg

Koberce nejen zvyšují estetický vzhled našich domovů, ale slouží také jako útulné útočiště. Postupem času však snášejí nápor každodenního života a hromadí se na nich nečistoty a skvrny. Rádi bychom vám představili parní čištění - moderní řešení pro údržbu koberců.

V tomto průvodci se seznámíme s důvody, proč investovat do parního čističe, s výhodami parního čištění oproti tradičním metodám, poskytneme vám základní tipy pro parní čištění koberců a poradíme vám, jak oživit vaše koberce pomocí správného parního čističe.

PROČ INVESTOVAT DO PARNÍHO ČISTIČE KOBERCŮ?

Investice do parního čističe je investicí do dlouhé životnosti a vitality vašich koberců. Tradiční metody mohou zanechávat zbytky nebo se spoléhat na drsné chemikálie, což může způsobit škody.

Parní čistič koberců využívá sílu horké vodní páry a nabízí důkladné a bezpečné čištění. Odstraňuje viditelné nečistoty a skvrny a odstraňuje alergeny a bakterie uvnitř vláken koberce, čímž vytváří zdravější vnitřní prostředí.

VÝHODY PARNÍHO ČISTIČE OPROTI TRADIČNÍM METODÁM

Přechod od tradičního čištění k parnímu sebou nese řadu výhod:

 1. Hloubkový čisticí výkon: Parní čističe pronikají hluboko do vláken koberce a odstraňují nečistoty, roztoče, alergeny a dokonce i odolné skvrny.
 2. Hygienické čištění: Parní čištění ničí bakterie a mikroorganismy, čímž podporuje čistší a zdravější vnitřní prostředí.
 3. Přírodní čištění: Čištění párou se opírá o horkou vodu, což eliminuje potřebu použití agresivních chemikálií a chrání vaše koberce před poškozením.
 4. Obnovený vzhled: Parní čištění odstraňuje nečistoty a zbytky, čímž obnovuje živost a svěžest vašich koberců.
 5. Zlepšení kvality vzduchu: Parní čištění odstraňuje alergeny a roztoče, čímž zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti a snižuje příznaky alergií.

TIPY PRO ÚČINNÉ PARNÍ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ

Pro maximální využití parního čističe koberců je zásadní strategické plánování a dodržování základních rad:

 • Vyberte správný parní čistič: musí být vhodný pro koberce. Např. parní mop Vileda se dodává spolu se speciálním kluzákem na koberce. Kluzák je potřebný k odstranění tření mezi podložkou z mikrovlákna a kobercem. Při výběru parního čističe zvažte také velikost vaší domácnosti, typ koberce a požadované funkce.
 • Předběžně ošetřete skvrny: Na čerstvé skvrny použijte roztok pro předběžné ošetření, který pomůže skvrnu uvolnit a rozložit.
 • Nastavte teplotu páry: Vyšší teploty páry jsou účinnější pro hloubkové čištění, ale nižší teploty jsou lepší pro choulostivé koberce.
 • Čistěte po částech: Abyste zajistili důkladné čištění, rozdělte kobercovou plochu na zvládnutelné úseky.
 • Pracujte shora dolů: Začněte od spodních okrajů a postupujte směrem nahoru, abyste se vyhnuli nadměrné vlhkosti na okrajích.
 • Důkladně opláchněte: Po čištění párou koberec opláchněte, abyste odstranili všechny zbývající nečistoty nebo zbytky.
 • Zcela vysušte na vzduchu: Nechte koberec zcela vyschnout, abyste zabránili poškození vlhkostí.

OŽIVTE SVÉ KOBERCE SPRÁVNÝM PARNÍM ČISTIČEM

Investice do parního čističe je moudré rozhodnutí, které zlepší vzhled a hygienu vašich koberců a zlepší kvalitu vzduchu v interiéru. Při pečlivém výběru a správné technice může být parní čištění hračkou a promění vaše koberce v čisté, svěží a příjemné prostory.

Vileda je přední značkou v oblasti čisticích prostředků, která nabízí širokou škálu inovativních a účinných řešení pro každý úklid. Naše parní čističe lze použít jak na koberce, tak na tvrdé podlahy. Dále jsou k dispozici ve dvou velikostech v závislosti na velikosti koberce a/nebo podlahy.

Pořiďte si parní mop Vileda ještě dnes!

a brand of FREUDENBERG